Ana Sayfa > Kitap ve Kültür > Taşra Yazarının yirmi bir yıl sonra ulaşan mektubu

Taşra Yazarının yirmi bir yıl sonra ulaşan mektubu

Nuri Bilge Ceylan’ın “Ahlat Ağacı” filminde yer verdiği “Taşra Mektubu”yla tanınan ve telif hakkı ihlali nedeniyle açtığı tazminat davasını kazanan; özellikle bilimkurgu romanları yayınlayan yazar Polat Onat’ın 2002 yılında annesine hitaben yazdığı mektup, 21 sene sonra muhatabına ulaştı.

Polat Onat şunları söyledi: “2002 yılında PTT tarafından ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılına Mektup’ kampanyası yapılmıştı. 23 yaşımdayken, anneme hitaben bir mektup yazdım. PTT’ye teslim ettim. Mektubum tam 21 yıl boyunca posta merkezi deposunda bekledi. Şimdi 44 yaşımdayken 2023 senesindeyiz. Yazdığım mektup ulaştı ve anneme teslim edildi. Bu ilginç kampanya sayesinde geleceğe mektup yazmak ve nihayet o günlere kavuşabilmek sevinç verici bir olay, şaşkınlık verici bir deneyimdi,” dedi.

Mektubun ulaştığı Necla Hanım, oğlunun neredeyse çeyrek asır önce gönderdiği mektubu günümüzde okuduğunda büyük heyecan ve mutluluk duyduğunu söyledi. Geçmişin içinden zamanı aşan bir sesle ulaşan mektubun kendisini çok duygulandırdığını aktardı.

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.