Ana Sayfa > Genel > Bu Tarz Gerçekten Senin mi?

Bu Tarz Gerçekten Senin mi?

elifbayarSon zamanlarda televizyon kanallarında sıkça gördüğümüz programlardan birisi de şüphesiz tarz programları.Tarz dediğime aldanmayın çünkü bunların hiçbiri tarz değil.Çünkü tarz insanın kendine özgü olması, özel olmasıdır.Tamam bu programlardaki insanlarda kendilerine özgü giyiniyorlar fakat orada giyindikleri kıyafetleri giyinmeye yada oluşturdukları tarzlarına uygun davranmaya dışarıdaki yaşamlarında da devam edebilecekler mi ? Eminim ki edemeyecekler çünkü kim dışarıda cadı yada Sibel Can kostümü ile gezebilir ki ?

Bu yarışmada bulunan yarışmacılar giyinmeyi bildikleri bile şüpheli olan jüri üyelerine kendilerini beğendirmek için türlü şaklabanlıklar yapıyorlar.Yarışmayı kazanmak için güzel görünmeye çalışıyorlar.Fakat bilmiyorlar ki güzel görünmeye çalışırken kişiliklerine ağır derecede hasar verecek hakaretlerin karşısında susuyorlar. Sokakta gezerken kıyafetlerine olumsuz bir yorum yapıldığı takdirde söylemeyeceği söz kalmayan insanlar burada jüri adı verilen kişilerin acımasız eleştirileri karşısında dut yemiş bülbüle dönüyorlar. Neden mi? Çünkü onlar jüri,onlar oraya geldilerse her şeyi biliyorlar, onlar popülerler, basın sürekli onları takip ediyor vs.

Peki bu yarışmaların amacı ne ?

Batılı devletler Osmanlı zamanında savaş meydanlarında yok edemedikleri devletimize karşı “bu devleti zamanla içten fethedeceğiz halkını yok edeceğiz, o halkın edebini, namusunu, özgürlük duygularını yok edeceğiz” demişlerdi. Ve görüyoruz ki zamanla bu amaçlarına ulaşıyorlar. Çünkü bu programların bizim televizyonlarımızda yayınlanmasının en büyük nedeni bu tür yarışmaların Batı ülkelerinde de yayınlanıyor olması ve büyük ilgi görmesi.Yani özentiden başka bir şey değil…

İkinci bir nedeni de toplumumuzda kaybolmaya başlamış edep çizgisini tamamen yok ederek Osmanlı torunu olan bizleri kendi benliğimizden uzaklaştırarak tamamen Batılı toplumlara benzetmek.

Kısaca  özetlersek, bizleri kültürümüzden, tarihimizden, estetik duygularımızdan tamamen uzaklaştırmak; Batı’ya özenen, Batı’ya benzemeye çalışan bir toplum oluşturmak bu tür programların ana hedefi oluyor… Bu şekilde toplumu zaafa uğratmak, bünyeyi felç etmek ve zamanlarda da bu toplumu tamamen ortadan kaldırmak gibi bir planın varlığını gözardı etmemeliyiz.

Televizyonun hain emellerine karşı lütfen dikkatli olalım!…

Elif Bayar

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.