Ana Sayfa > Genel > Facebook’ta Nihat Genç Hayranlığı

Facebook’ta Nihat Genç Hayranlığı

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta her geçen gün Nihat Genç hayranlarının sayısı artıyor. 400 Bin hayran sayısını aşan Nihat Genç adına açılan sayfa, diğer ünlü sayfalarına gözle görülür bir fark atıyor.  Yaşayan bir çok Türk yazar ve sanatçının ortalama rakamlarla 10 bin-200 bin civarında beğeneni bulunuyor.

Facebook’ta en çok okunan Türk yazarlardan Elif  Şafak’ın 40 bin, Orhan Pamuk’un 4 bin, İskender Pala’nın 50 bin civarında hayranı bulunuyor. Bu rakamlara göre Nihat Genç’in an itibariyle ulaştığı 401.241 hayran rakamı sosyo-psikolojik açıdan açıdan incelenmeyi hakediyor.

Nihat Genç kendisi adına açılan 400 bin üyeli hayran sayfasına bir açıklama göndererek endişelerini dile getirdi. Nihat Genç, adına açılan diğer hayran sayfalarında “Atatürk’ten sonra en büyük fikir adamı gibi saçma sapan tabirler kullanıyor” diyerek, ahlaki ve yasal sorumluluğunu yerine getirdiğini ifade ediyor.

Nihat Genç’in gönderdiği açıklama:

Sevgili kardeşim Alper,

İnternette Nihat Genç adında bir çok facebook sayfaları açılmakta. Genç ve heyecanlı insanlar sevgileri gereği adıma facebook sayfası açabilir, bunun yasal olarak dahi önüne geçmek imkansız. Ancak bazı siteler, Nihat Genç adından hem önderlik beklentisi hem de Allah korusun Atatürk’ten sonra en büyük fikir adamı gibi saçma sapan tabirler kullanıyor. Bu ifadeleri kabul etmem imkansızdır ve bu ikazı yapmak hem yasal gereklilik hem de ahlaki bir sorumluluktur. Bu abartılı övgüler ya çocuksu saflıkta bir girişimdir ya da arkasında karanlık tuzaklar barındırdıyor diye paranoyik bir kuşkuyla yaklaşmak zorundayız. Çünkü zor günlerden geçiyoruz, telefonlarımız dinleniyor sıkı takip altındayız, sansürler, mahkemelerle uğraşmaktayız. Hayatımızı didik didik inceleyerek hiç bir netice alamayan malum çevrelerin  basit gibi görünen tuhaf oyunlar oynayacağı açıktır. Siteyi açanlar belki de saf temiz ve güzel çocuklardır , bilemem, ama, akıl almaz benzetmeler ve yakıştırmalar yapmaları doğru değildir. Bu vesileyle bunca sansür ve ambargo ve teknik takipler ve tehditlere rağmen adıma açılan bu sitenin dörtyüzbine ulaşmış olması ülkemizi ele geçirmeye çalışanlara en güzel cevaptır.

Söyleyeceğimiz daha çok şey var, maç henüz başlamadı, bugüne kadar sadece ‘parçalar’ izlediniz, sabırlı  olalım, gün dönecek rüzgar yağmur geri dönecek.. Şu anda tüm dünyada, yaşayan bir yazar adına eşine rastlanmayan bir Facebook sitesi oluşturdunuz, cumhuriyetimizi bir zavalı cemaate parçalattırmak isteyenler işte bu büyüyen sayılardan korkuyor. Önümüzdeki günlerde buluşmak üzere, saygıyla…

– Haber Lotus –

HLotus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.