Ana Sayfa > Genel > Kaş-Kasaba-Gömbe Yolu Niçin Yapılmamalı?: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 78/2

Kaş-Kasaba-Gömbe Yolu Niçin Yapılmamalı?: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 78/2

ilyastorgacZaman zaman Kaş – Gömbe Yolu’nun yapılması gündeme gelmiş ve en büyük kanayan yara olarak günümüze kadar taşınmıştır. Bu konuda zaman zaman siyasiler ve bürokratlar eleştirilmektedir.

Bu yol rantabl değildir. Yani yolun yapılması ile elde edilecek faydalar yapılacak giderlerden fazla değildir. Bu yolu kullanacak araç sayıları da sınırlıdır. Nereden mi çıkartıyorum?  Şuradan… Ben Kaş’ta ortalama her hafta sonu Antalya’ya gidip geldim. Bu konuda da Türkiye’de servet sayılacak kadar para harcadım. Yani sizin anlayacağınız haftada en az iki kere garaja uğradım. Ve garajda bulunan hareket saatlerini gösteren tabelalar dikkatimi çekti.

gombeNe diyor tabelalar? Bir şey söylüyor: “Ben günde 24 defa Antalya’ya araç kaldırırken Gömbe’ye beş (5) defa araç kaldırıyorum. Çünkü yolcu kapasitem o kadar!” dediğini ben anlıyorum.

Yoksa yüzde doksana yakını Kaşlı olan araç sahipleri niye Gömbe’ye sefer koymasınlar… Gömbe’ye gidenlere garazları mı var? Keşke yolcu olsa da sefer koysalar… En çok sevinecek olanlar kendileridir… Ekmek yedikleri yolcu taşıma işi olsa da daha çok sefer koysalar, daha çok insan ekmeğini kazansa… Tamamen duygusal! Ancak maalesef maliyetini ancak kurtarabildikleri beş (5) sefer ile olayı halletme yoluna gitmişlerdir.

Devamı var: Kaş – Kasaba – Gömbe Yolu Niçin Yapılmamalı?

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

gombe1 gombe2 gombe3

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.