Ana Sayfa > Genel > Oda Tv’ye Hatırlatma: Zaman’ı Daha Önce Hürriyet de Örnek Almıştı

Oda Tv’ye Hatırlatma: Zaman’ı Daha Önce Hürriyet de Örnek Almıştı

Oda Tv, “Ne diyorsak o” başlığıyla yayınladığı haberde Sabah Gazetesi’nin Zaman’ı örnek alarak abonelik sistemine geçeceğini daha önce duyurduklarını övünerek yazdı. Haberde “Ve Odatv’nin yazdığı oldu. Sabah Gazetesi bayii satışı dışında artık abonelik sistemine de geçtiğini duyurdu. Sistemle ilgili ilan da yayınlayan Sabah, bir de abonelik hattı kurdu. Sabah’ın abonelik sistemi sloganı ise şu: ‘Gazete Keyfi Kapınıza Gelsin’.”

Oda Tv’yi tebrik ediyoruz. Fakat bayi satışlarının yanında abonelik sistemini Türkiye’de yıllardır Zaman gazetesiyle birlikte Yeni Şafak, Vakit, Yeni Asya, Türkiye gibi bir çok gazete istikrarlı bir şekilde sürdürüyor.

Hatta bir ara Hürriyet Gazetesi de Refeks Yayın Dağıtım ve Kurye Hizmetleri Anonim Şirketi’ni kurarak ‘Haber kapınıza geldi!’ sloganıyla gazete satışı için abonelik kanalını kullanmıştı. Referans gazetesi hâlâ abonelik sitemiyle dağıtılıyor. Bunun yanı sıra Hürriyet Avrupa’da kapıya kadar gazete servisi yapmakta.

Dünyada Durum Nasıl?

Dünya Gazeteler Birliği (WAN)’nin hazırladığı bir rapora göre gazeteler Japonya’da yüzde 94,2, Kore’de yüzde 84,5, Finlandiya’da yüzde 88, Hollanda’da yüzde 97, Amerika’da yüzde 75,6, İsveç’te yüzde 75 ve İsviçre’de yüzde 90 oranında abone sistemiyle dağıtılıyor.

Not: Haberimizin ardından Oda TV haber başlığını ‘Sabah Dikiş Tutturmaya Çalışıyor’ şeklinde değiştirdi.

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.