Ana Sayfa > Bilim > Süpercisim Kuramını Nasıl Bilirsiniz?

Süpercisim Kuramını Nasıl Bilirsiniz?

Evreni anlamak, dünden bugüne fizik dünyasının, metafizikçilerin, zihin felsefecilerinin, matematikçilerin vd. üzerinde yoğunlaştığı bir eylemdir. Bu eylemin kendini çokça gösterdiği kuramlardan biri de süpercisim kuramıdır.

Einstein’ın çözmek için otuz yılını harcaması, birleşik alan kuramı için ciddi bir adım olmuştu. Nihayetinde kuantum mekaniği ve genel görelilik ilişkisindeki muamma çözüme ulaşmaya başladı. Sonuç, sicim kuramının açıklığa kavuşturarak bilim için son derece önemli olan şu katkısıydı: atomaltı parçacılarından göksel galaksilerin ihtişamlı gizemine kadar evrenin yaşadığı beyinleri hayran bırakan olaylar, yalnızca bir tek devasa bir fiziksel ilkenin yansımasıdır.

Bu konuların önemli temsilcilerinden olan Greene, kitabında uzmanlığını mükemmel bir şekilde konuşturarak fikirlerini serdetmektedir. Evrenin işleyişinin nasıllığını ve mahiyetini anlamak isteyenler için bir başucu eseri desek abartmış olmayacağız.

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.