Ana Sayfa > Genel > Rock ve Tasavvuf Müziği Bir Arada…

Rock ve Tasavvuf Müziği Bir Arada…

firock
Antalya’nın Kaş İlçesinde yaşayan Erkin Koray’ın eski gitaristlerinden Doğan Sakin ile Pınarbaşı Mahallesi Camii İmamı Ahmet Muhsin Tüzer ve Kaş sakinlerinden Tuğrul Taylan Bilgin “Firock” isminde yeni bir müzik gurubu oluşturdu. Rock müziği ile tasavvuf müziğini birleştirmeyi amaçlayan gurup Firock, bu anlamda Türkiye’de bir ilke de imza atmış olacak. Grupta Doğan Sakin gitarist, Taylan Bilgin baterist ve Ahmet Muhsin Tüzer de solist olarak görev alacak.
.
İMAMDAN ROCK’ÇI
Kaş ilçesinde sesi ve kameti güzel olan sayılı imamlardan olan Ahmet Muhsin Tüzer, Kaş’ın köklü ve ünlü isimlerinden olan Ahmet Tüzer’in (Karacibi Hocaefendi) ismini taşıyan iki torunundan biri. Ahmet Muhsin Tüzer, dedesi, babası, amcalarından aldığı bayrak yarışında değişen dünya şartlarında İslamı tebliğ işini değişik kitlelere ve insanlara ulaştırabilmek için bu yola başvurmuş. Camiye bayramlarda bile gelmeyen müziksever insanlara sesini kullanarak ulaşabilmeyi hedefleyen Ahmet Muhsin Tüzer: “Bir insan bir dünya demek! Kimseyi küçümsemeye hakkımız yok! Bildiğimiz kadarı, yapabildiğimiz kadarı ile İslamı geniş kitlelere, değişik insanlara anlatma derdindeyiz. Müzik gibi evrensel bir dili kullanarak Rock müziğinin içine serpiştireceğimiz bir ezan-ı Muhammedi, bir kasidenin insanlarda uyandıracağı merak ile bilmeyenleri İslam’ı anlamaya ve tanımaya yönlendirmeye çalışacağız. Bir insanı kurtuluşa kavuşturabilirsek onun ecri bize yeter de artar bile! Gayret bizden tevfik ve inayet Rabb’imden…” diye konuştu.
Haber: Suat Metin / Toros Haber
HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.