Şehadet 12

sehadet12

Peygamberler asc, Şehidler asc, Azizler asc ve Melekler asc gibi Diriler ile çoğunluka Mekke-i Mükerreme’de Kutsal Kâbe çevresinde karşılaşırız!!!

 

Onların kabirlerini Kuran-ı Kerim okuyarak ziyaret ederseniz, dürüstlük ve imanınıza bağlı olarak Sizi karşılamak üzere orada hazır bulunacaklardır!!!

 

Bildiğiniz gibi Ahiret/Kıyamet öncesi son zamanlarda yaşamaktayız; fakat ne zaman bilmiyoruz!!! Alametleri gözlemliyor; kavuşmayı özlüyoruz!!!

 

Muallimimiz Mesih İsa as; Meryemoğlu Yeryüzü’ne tekrar geldiğinde, acaba insanlarda iman bulabilecek mi!!! diye bizleri uyardı!…

 

Allah’ın cc Huzuru’nda Adem’in as, Nuh’un as, İbrahim’in as, Musa’nın as, Mesih İsa’nın as, Muhammed sav ile Buda’nın as din partileri yoktur!!!

 

Tek Bir Allah cc (Yahveh/Baba) vardır, Tek Bir Din (Şalom/Selamet/İslam) vardır; telaffuzlar farklı olsa da!!!

 

Bütün Peygamberler & Elçiler ile Aksakallı Büyük Melekler; Göklerin Melekutu asc içinde, birlikte Tek Bir Ümmet olarak, şeriki/diğeri olmayan Tek Bir Allah’a cc kulluk etmektedirler!!!

 

Göklerin Melekutu ile diğer yaratıkların hepsini ebedler ebedince Herşeye Kadir Allah cc yaratır; öldürür ve diriltir!!!

 

Kral Mesih İsa as ve Göklerin Krallığı, mucizeleri ancak kralların Kralı Allah’ın cc İzni ve Kudretiyle gerçekleştirebilirler!!!

 

Eğer Göklerin Melekutu’ndan herhangi birini Allah’a cc ortak koşarsanız; Allah cc bunu asla bağışlamaz ve ebedi Cehennem hayatınızda hiç kimse yüzünüze bakmaz!!!

 

Yücelik Övgüsü ancak Allah’adır cc!!! Niyazımız ve Yardım da ancak Allah’tandır cc!!! Eğer Allah’tan cc başkalarına yönelirseniz; yöneldiklerinizi de kendinizi de incitirsiniz!!!

 

Bir sistem vardır ve Allah’ın cc Eli herşeyin üzerindedir!!! Herşey Allah’ın cc Eli / Kudretiyle neticelenir!!!

 

Allah’ın cc kurmuş olduğu sistemin adı ‘Şeriat’tır!!!

 

Mesih İsa as ve öncesindeki Peygamberler Eski ve Yeni Ahid Peygamberlikleri ile yalnızca Allah cc (Yahveh / Baba) için kulluk çağrısında bulundular!!!

 

Mesih İsa as & Havariler asc sonrası Hristiyanlık’ta ortaya çıkan bazı putperestler/müşrikler Mesih İsa as & Azize Meryem as hakkında Allah cc (Baba) ile ‘Teslis’ (Üçleme) diye geveleyip saçmaladılar/zırvaladılar!!!

 

Kuran-ı Kerim bu putperestleri/müşrikleri Eski Ahid’in Başlangıç Peygamberi Adem’den as Yeni/Son Ahid’in Sonuncu Peygamberi Muhammed’e sav değgin, İbrahim’in as şirk koşmayan ‘Hanif İmanı’na çağırır!!!

 

Sünnet hakkındaki tercihiniz hangisidir; bir saygıdeğer olarak üzümün şarabını içmek mi, yoksa asmanın filiziyle yapraklarını koparıp yiyen bir keçi olmak mı?!!!

 

Eğer Sünnete muhalifseniz sadece İbrahim’in as ahidleşmesini reddetmekle kalmaz, bilakis Azazil (Şeytan) gibi keçi olmayı tercih edersiniz!!!

 

Şeytan muhalefet niyetine rağmen; ‘sünnetçi keçi’ örneğinde olduğu gibi İlahi Plan gereği Herşeye Kadir Allah’a cc kulluk etmektedir!!!

 

Kitab-ı Mukaddes ayetlerini muharref/dejenere olarak itham eden sünnetsiz kalpliler; Rasihun / Bilgeler değildirler!!! Nüfus Sayımı için Davud’un as veya Şeytan’ın itkisi örneğindeki gibi!!!

 

Kuran-ı Kerim’in Kitab-ı Mukaddes ile müteşabih olduğunu ve tüm ayetlerin Allah cc katından olduğuna Rasihun / Bilgeler de şehadet ederler, diye öğretmektedir Kuran-ı Kerim!!! Göklerin Melekutu ‘Zikr’in korunmasından sorumludurlar!!!

devamı haftaya …

Dr. Ömer Nasuhi Bildik

16 Ağustos 2015

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.