Ana Sayfa > Genel > Türkiye’nin Yeni “Sol” Partisi Hayırlı Olsun

Türkiye’nin Yeni “Sol” Partisi Hayırlı Olsun

 

Numan Kurtulmuş, yeni partinin ismini ve amblemini açıkladı. Partinin ismi “Halkın Sesi Partisi” olurken kısa okunuşu “HASPARTİ” şeklinde olacak.  Amblemde ise  “Osmanlı Güneşi” kullanılmış.

Kurtulmuş: “Osmanlı güneşi ya da medeniyet güneşi adını vereceğimiz güneştir logomuz. Yeni bir günün doğduğunu ortaya koymak, yeni bir dünyanın kurulduğunu ifade etmek ve medeniyetimizle bağımızı ortaya koymak için bu motifi kullandık.” dedi.

Kurtulmuş’un kuruluş açıklamaları:

Bu parti sağcı bir parti değildir. Bu parti solcu bir parti değildir. Bu parti liberal bir parti değildir. Bu Parti milletin merkezinde olan bir partidir.

Bir ittifakımız olacaksa sadece halkımızla olacaktır. Bu parti oligarşik bir demokrasnin uygulandığı bir parti olmayacaktır. Bu parti Türkiye’nin yeni yolu, yeni siyaset tarzı olacaktır. Bu parti asla bir grubun, hizbin ve küçük bir teşkilatın partsi olmayacaktır.

Dedikoduların, adam kayırmaların hizipçilik inşallah bu partide olmayacak ve karşılığını bulamayacaktır. Bizden asla çift dilli çift söz duymayacaksınız. Tandoğan Meydanı’nda da Beyazıt Meydanı’nda duyacağınız ses aynı olacaktır.

Reel politiğin en iyisini, en kralını en iyi bu parti bilecek ama asla reel politiğin önünde asla diz çökmeyecektir.

Bu parti önümüzdeki seçimlere girecek şekilde teşkilatlanmasını tamamlayacaktır. Muhtemelen de kongresini ay sonu yapacaktır.

Numan Kurtulmuş: “Vira bismillah dediğimiz 1 Kasım 2010 tarihinin unutulmaz bir gün bırakmasını, gök kubbede hoş sedalar bırakarak öte dünyaya gidecek hizmetler yapmayı Cenab-ı Alah nasip etsin.” dedi.

Yeni kurulan partinin Türkiye ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.