Ana Sayfa > Genel > Uluburun Batığı Kaş’a Gelmeli’: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 40

Uluburun Batığı Kaş’a Gelmeli’: Batı Antalya’nın Geleceğine Dair – 40

ilyastorgacBodrum Kalesi’ni gezenler Kalenin içinde Uluburun Batığını mutlaka gezmişledir. Hazırlanan mizansen ile adeta o günlere götüren batık Bodrum’a ayrı bir kültür havası kattığı kesin. Peki ya “Uluburun” nerededir? Uluburun: Antalya Kaş ilçesinin 6 mil güneydoğusunda yer alan “Uluburun Burnu” açıklarında bulunan batık gemiye de adını veren coğrafyanın ismidir. Bulunduğu coğrafyadan yaklaşık 337,4 kilometre ve 4 saat 54 dakika uzaklıkta olan Bodrum’da ne işi ola ki?

Son zamanlarda yurt dışına kaçırıldığı tespit edilen arkeolojik eserler karşılıklı antlaşmalarla ülkemize tek tek geri getirilmeye başladı. Bu ülkeler arasında oluyor da neden şehirlerarasında olmuyor?  Kaş marka olmuş değerlerine sahip çıkmalı ve bunları sergilemek için teknolojinin de yardımı ile en güzel, en otantik, en rahat ortamlar hazırlamalıdır.

Kaş turizmden on iki ay boyunca uzun yıllar ekmek yemek istiyorsa mutlaka bu altyapıyı hazırlamalı, en azından hazırlanmasını yetkili mercilerden talep etmesini bilmelidir.

İlyas Torgaç

– Haber Lotus –

uluburun1 uluburun2

 

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.