Şehadet 15

sehadet15

Mesih İsa as & Göklerin Melekutu asc göğün bulutları üzerinde büyük ihtişamla zuhur etmeden Kıyamet Saati ve Diriliş için Mağara Ashabı’nın Uyanışı büyük alamettir!!!

Kuran-ı Kerim’in 18. Süresi’nin 21. Ayeti ‘Mağara Ashabı’nın’ (Ashab El-Kehfi Ver-Rakîm’in) bir alamet olarak uyanacaklarını haber verir!!!

Bu işaretleri hikmet ile yorumlamaya çalışacağım İnşaAllah!!! Mağara Ashabı Mesih İsa as gibi Hanif Müslümanlar olup Akdeniz üzerinden hicret etmişlerdir!!!

Onlar Tarsus üzerinden Merdiyen hattını izleyerek Sirius istikametinde Akdeniz’e açıldılar!!! Ve Tel-Aviv yakınlarında Mekke-i Mükerreme – Kudüs-ü Şerif – Limasol – Laodikya – Bergama doğrultusundaki Ekliptik Açı Hattı’na ulaştılar!!!

Ardından Akdeniz üzerinde Ekliptik Açı Hattı’nı izleyerek Kıbrıs – Limasol yakınlarında karaya çıktılar!!!

İşte bu Hanif Yoldaşlar (Ashab El-Kehfi Ver-Rakîm) 17 İnsan ve bir de ‘Kıtmîr’ adlı köpekleriyle tuzlu bir Mağara’ya yerleşerek mülteci oldular!!!

Bu ‘Mağara’ şu anda Kıbrıs–Limasol şehri yakınlarındaki Akrotiri diye bilinen İngiliz Denizaşırı Toprakları Kıbrıs Batı Egemen Üs Bölgesi WSBA dahilindedir!!!

Mağara bugün düzleşmiş olsa da Mağara’nın ön tarafındaki Köpek ‘Kıtmîr’ ayrımsanabilir!!!

Kuran-ı Kerim’in Kehf Süresi 21. Ayeti ‘Mağara Ashabı’ ortaya çıktıklarında, üzerlerine Mescid inşa edilmesi fikrinin galip geleceğini haber verir!!!

‘Ashab El-Kehfi Ver-Rakîm’ ‘Gönye & Pergel’ kullanan (Gönye; Omega, Kehf, Güneş’in Yükselişi ve Batışı & Pergel; Alfa, Rakîm, Güneş Işığı Makası ile hesap yapan) ‘Mühendisler’di!!!

Diğer bir ifadeyle ‘Ashab El-Kehfi Ver-Rakîm’ zımnen ‘Kıtmîr’ ile sembolize edilen ‘Usturlap’ kullanıcısıydılar!!! Zülkarneyn asc bu vizyona sahip 18. yoldaşlarıdır!!!

Onlar MS. 212 yılında Tarsus’tan hicret ettiklerinde Roma İmparatoru; ‘Severus Hanedanı’ndan Karakelle’ idi!!!

Kıbrıs-Limasol–Akrotiri yakınlarındaki ‘Mağaralarında’ MS. 512 yılında uyandıkları vakit ‘Doğu Roma İmparatoru’ 1.Anastasius idi!!!

‘Ashab El-Kehfi Ver-Rakîm’ 300 yıl uyudular ve uyandılar!!! Şüphe olmayan Kıyamet Saati için mucize bir alamet olmak üzere uyandırılacakları vakte kadar uykudalar!!!

7/Yedi Romalı Genç Mümin deniz yolculuklarına Tarsus’tan başladı!!! 10/On Yahudi orijinli Mümin ile bir de Köpek aralarına Tel-Aviv’den katıldı!!!

Romalılar Güneş Takvimi kullanmaktaydılar; Yahudiler ise Ay Takvimi!!! Neticede 300 + 9 = 309 yıl olarak Ay-Güneş Takvimini birlikte kullandılar!!!

Her kim Adem’e as Allah’ın cc Peygamberi olarak iman ederse Allah’ın cc Oğulları’dırlar; Allah cc da onlar için Baba’dır!!!

Mesih İsa as da masum bir kuzu gibi Allah’a cc kul olduğundan Allah cc Mesih İsa as için de Baba’dır!!! Aaaamiiiinnnn!!!

devamı haftaya …

Dr. Ömer Nasuhi Bildik

06 Eylül 2015

– Haber Lotus –

HLotus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.