Şehadet 8

sehadet8

Kadir Gecesi; 1000 ay = 83 yıl + 4 ay olup Musa’nın as Sîna/Tûr Dağı’nda Peygamberlik makamına erişmesidir!!!

 

Göklerin Melekutu Allah’a cc secde kılmak ve Kuran-ı Kerim’i hatmetmek üzere Kuran-ı Kerim’in ‘Secde’ ihtiva eden Süre zarfındaki Kadir Gece’lerinde Dünya Mescidleri’ne inerler; 1984 & 1996 yıllarında olduğu gibi!!!

 

Göklerin Melekutu ‘Secde’ ihtiva eden 84. Süre ‘İnşikak’ yılı olan 1984 senesinin Ramazan ayında Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan 24 Haziran tarihli Kadir Gecesi’nde Türkiye/İstanbul/Dolmabahçe semtindeki Vişnezade Camii’ni nurlandırdılar!!!

 

Göklerin Melekutu bir sonraki ‘Secde’ ihtiva eden 96. Süre ‘Alâk’ yılı olan 1996 yılı Ramazan ayının Kadir Gecesi’nde ise Bahrain/Manama’daki ‘Yetim Mescidi’ni onurlandırdılar!!!

 

Göklerin Melekutu’nun sağ yanında Mesih İsa’yı as göğün bulutları üzerinde ebedi Nur bedenlerimizi giyinmiş olarak karşılama ümidimizi taptaze muhafaza ediyoruz!!! Aaaaamiiiiinnnn!!!!

 

Kuran-ı Kerim Muhammed’in sav Kalbine kutsal oruç ayı olan Ramazan-ı Şerif’in Kadir Gecesi’nde download edildi!!!

 

Kuran-ı Kerim’in 74. Süre 30. Ayeti Ondokuz-19 Melek ile ilgili bir sırrı deşifre eder!!! Bu sır Kitab-ı Mukaddes’in Ester Kitabı’ndaki Başbakan Haman ile ilgilidir!!!

 

19 sayısı Cehennemlik Kafirler için plâkadır!!! Onlar Allah’a cc iman edenler için 13 sihir sayısı parolasıyla komplo/tuzak kurmuşlarken Allah cc da onları 19 sayısıyla enseleyip damgalamıştır!!! Bkz. Kitab-ı Mukaddes / Ester Kitabı 75810 = 19 x 210 x 19 (Haman; 95 = 19 x 5)

 

Eğer Göklerin Melekutu’na mensup değilseniz; dilediğiniz milliyete mensup olabilirsiniz!!!

 

Atanız İbrahim’in as Milleti; O Sizi Müslümanlar olarak adlandırdı!!! İslam İbrahim’in as mensup olduğu Millet’in adıdır!!! İbrahim as Muhammed’den sav de, Mesih İsa’dan as da, Musa’dan as da kadim olması hasebiyle Kuran-ı Kerim’in ‘Ey Elçiler!!! Hepiniz Tek Bir Ümmetsiniz; Ben de Sizin Rabb’inizim, Bana kulluk ediniz!!!’ hitabına istinaden Hakikat vazıh/apaçık olarak şudur ki; ‘İslam Ümmeti Göklerin Melekutu’dur!!!’ ve Allah’ın cc Tüm Elçileri (Melek/İnsan) ‘İslam Elçileri’ olmaktadırlar!!!

 

Kuran-ı Kerim’in 4. Süre (Nisa) 157. Ayet’inde bahsi geçen Mesih İsa’nın as Haç üzerinde Şehid edilmesi mevzusunda ölümcül bir hata yapılmaktadır; diğer bir ifadeyle ‘Kelime mevduundan / konumundan tahrif edilmektedir / çevirilmektedir’!!!

 

4/157; Mesih İsa as Haç üzerinde çarmıha gerildi, sonra diriltildi; fakat Sanhedrin Üyeleri öldürdüklerinin İsa as olup olmadığı hakkında derin bir şüpheye düştüler!!!

 

Ey Arapça Profesörleri!!! Nasıl öğrenmezsiniz ki ‘sülasi mazi bir fiil’ başındaki ‘ma’ edatıyla manayı asla ‘nefy’ etmez!!!

 

Eğer ‘sülasi bir fiili’ ‘nefy-i mazi’ yapmak isterseniz; yapmanız gereken ‘sülasi fiilin’ ‘muzari sigası’ üzerinden başına ‘lem’ veya ‘lemma’ edatları getirerek mutlak veya mustağrak kapsamda manayı mazide nefyedebilirsiniz!!!

Bkz. ‘Emsile-i Muhtelife’ Tablosu!!!

 

Arapçada ‘muzari bir fiilin’ önüne ‘ma’ veya ‘la’ edatı getirirseniz ‘nefy-i hal’ ile ‘nefy-i istikbal’ elde etmiş olursunuz; asla ‘nefy-i mazi’ değil!!!

 

Eğer ‘ma’ edatını ‘sülasi fiil-i mazi’ değil de bir ‘rubai fiil-i mazi’ başına getirirseniz ‘fiil-i taaccüb-i evvel’ ile şaşkınlığınızı ifade edersiniz!!!

 

Kitab-ı Mukaddes Peygamberleri Joshua & Isaiah, Kuran-ı Kerim’de adları geçen İlyas & Elyesea Peygamberler’dir!!! Kuran-ı Kerim’deki ‘Meryemoğlu’ İsa as Kitab-ı Mukaddes’te Hosea ile aynı yazılır!!!

 

Muhammed’in sav Aile Çevresi ‘Ehli Beyt’ Kitab-ı Mukaddes’in Tevrat/Torah; Levililer/Vayikra Kitabı’nda vazedilen Kohenler ile vakıf nitelikleri yanısıra muhatap oldukları geleneksel hürmet açısından da benzeşirler!!!

 

Muhammed sav İncil-i Şerif’de Mesih İsa as tarafından Müjdelenen ve Ruhulkudüs as ile vaftiz edecek olan Omega Peygamber’dir!!!

 

İbrahim as Nuh’un as izinde yoldaşıydı!!! O Shem’in sülbünden Sarah ile evlendi; Kitab-ı Mukaddes nesli geldi!!! Ham sülbünden Hacer ise Sarah’ın cariyesi olup İbrahim’e as Kuran-ı Kerim ile taçlanacak nesli bahşetti!!!

 

Nuh’un as Japheth sülbünden Keturah’a ilişkin kutsal mirası nedir?!!! Mehdi as sıfatıyla Zülkarneyn as olacaktır!!!

devamı haftaya …

 

Dr. Ömer Nasuhi Bildik

19 Temmuz 2015

– Haber Lotus –

HLotus

3 thoughts on “Şehadet 8

  1. Joshua Peygamber Hz.Musa’nın as yardımcısı olan ve Kuran-ı Kerim’de adı “İlyas” Peygamber as olarak geçen halk dilindeki adlandırılışıyla “Yuşa” as. olmaktadır.
    Isaiah Peygamber ise Kitab-ı Mukaddes Nebilerinden olan Hz. İsa’nın as sıkça referans gösterdiği “Yeşaya” Peygamber Kuran-ı Kerim’deki zikri ile “Elyesaa” Peygamber as. olurlar.

  2. Kadir Gecesi doğru bilgisi şudur ki; “Hafta içi Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri başlarsa Ramazan ayı; Oruç ayının 3. Cumartesi’yi Pazar gününe bağlayan Kadir Gecesi’dir. Eğer ki Ramazan ayı kalan diğer günlerde başlamışsa yani Cumartesi, Pazar, Salı, Perşembe ise Oruç ayının ilk günü Kadir Gecesi 4. Cumartesi’yi Pazar gününe bağlayan gecedir!!!” Elbette doğru olan bu hikmetli bilgi resmi takvime göre farklıdır.

    1. Kadir Gecesi tayini için özetle formulüm şöyledir; “Oruç Ayı Ramazan’ın ilk günü haftanın 3 gününden biriyle başlarsa 3. Cumartesi akşamını Pazar gününe bağlayan gecedir. Haftanın 3 günü ise; Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleridir. Haftanın kalan 4 gününden biriyle başlarsa 4. Cumartesi’yi Pazar gününe bağlayan gece Kadir Gecesi’dir!!!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.