Şehadet 16

sehadet16

Ey Müslümanlar!!! Yahudiler, Hristiyanlar ile Tek Bir Allah’a cc İman Edenler; Müslümanlar’ın müttefikleridir, düşmanları değil!!!

Heykelperestler, Putperestler ile Rejimleri Allah’ın cc düşmanıdırlar; Kutsal Kitaplara İman Edenler değil!!! Kendinizi ve bakış açılarınızı kontrolden geçiriniz!!!

İran İslam Cumhuriyeti Kuran-ı Kerim’in Rum Süresi (Romalılar) Ayetlerine iman etmeli!!! Yollarını seçmeli; Putperestler ya da İbrahim’in as Hanif İslam Dini!!! Ehli Beyt’in asc yolu ikiyüzlülük / münafıklık değildir; ne tiranlık, ne de zulüm yöntemleridir!!! Bilakis Ehli Beyt asc tiranlığa ve zulme karşı durdukları için tarih boyunca hep Şehid edilmişlerdir!!!

Havari Eş-Şehid Aziz Andreas as esmersi buğday tenli, kısa sakallı bir fidan olup dürüst, samimi ve açık sözlü birisidir!!! Müslüman olarak ismi Ali olan Aziz Andreas as ile ayaküstü sohbetimizde Ortodoks Hristiyanları koruduğunu gördüm!!!

Havari Eş-Şehid Aziz Yakub as Havari Eş-Şehid Aziz Yuhanna as gibi orta boylu, daha genç, beyaz tenli, ışık yüzlü ve sadık bir yoldaştır!!!

Biz birbirimizi ‘İslam Kardeşleri’ olarak biliriz!!!

Mesih İsa as ile birlikte 1000 yıllık ‘Altın Çağ’ (bkz. Yuhanna’nın Vahyi; 20. Bab) Kuran-ı Kerim ile gerçekleşmiştir (MS. 610–632 + 1000).!!!

Kitab-ı Mukaddes Yuhanna’nın Vahyi 20. Babı ile Kuran-ı Kerim’in Bakara Süresi 154. Ayeti’nde beyan edilen ‘Diri Şehidler’ hakkında aydınlanmalısınız!!!

1000 yıllık Altın Çağ sonrasından (MS. 610-632 +1000=1610-1632) yaşadığımız şimdiki 21. Yüzyıl’a ‘uzatılmış günlerde’ yaşayıp yaşamadığımız hakkında bir görüşünüz bulunmakta mıdır?!

Altın Çağ’daki gibi Kutsal Ruh ile ‘Dirilerden’ olmayı arıyorsanız; Sizleri ölüm katılığından diriltip hayata iade edecek olan Kuran-ı Kerim’i çok okumalısınız!!!

Yaşamsal uyarıdır!!! Lütfen kulak veriniz!!! İslam Dünyası & Suudi Arabistan yüzlerini Kuran-ı Kerim ile yüzleştirmelidirler!!!

Hac iyi bilinen ‘Harem Aylar’dadır!!! Bkz. Kuran-ı Kerim Bakara Süresi 197. Ayet. Suudi Arabistan derhal sorumluluğunu yerine getirmelidir!!!

Suudi Arabistan için bu sorumluluk; Kuran-ı Kerim’in emri gereği ‘Harem Aylar’ olan 4/Dört Ay için Hac vize serbestisini başlatmasıdır!!!

devamı haftaya …

Dr. Ömer Nasuhi Bildik

13 Eylül 2015

– Haber Lotus –

HLotus

6 thoughts on “Şehadet 16

  1. Tarihte pagan bilinen Büyük İskender Allah’ın cc Adına yeryüzünü fethetmiş Diri Velilerden olduğu gibi İmam Musa Sadr, İmam Ayetullah Humeyni, Dr. Ali Şeriati de vefatlarından sonra şahsen tanıştığım Diri Zevat’tandır. Allah’ın cc Selamı Dostlarımızın üzerlerine olsun.

  2. MELEKUT bana söylemişti ki ORTODOKS PENTUAKİNTİ yani YETMİŞLER MECLİSİ içindeki bazı hatalılar sebebiyle KATOLİK CANONU daha doğru bir tercümedir. Bana öğretilen doğru bilgiyi belirtmek benim mükellefiyetimdir; nasıl ki HZ.MERYEM ANA Kabri konusunda Katoliklerin Bülbül Dağı hatalı, Ortodokslar’ın yaklaşımı Efes ile Saint John arası çukur düzlükte oldukları gerçeğinin doğruluğunu da bizzat AZİZ YUHANNA’nın bana bizzat asasıyla üç kez haleleyerek göstermesi sebebiyle eğriye eğri doğruya doğrulukla şehadet ettim.

  3. “SEPTUAKİNT” yazıyorken çakadaktilo:) “PENTUAKİNT” şeklinde sehven yazdığımın farkına Eskişehir’den Arkadaşım Mustafa mail ile uyarınca şimdi farkına vardım; Yunanca “Ena, Di, Tria, Tetra, Penta, Hekza, Hepta, Okta, Nona, Desera…” gider sayılar; İncil İlahiyatında “PENTİKOST” (Diriliş sonrası 50 gün sebebiyle) fasilasyon/dil alışkanlığı nedeniyle (YETMİŞLER MECLİSİ) için “SEPTUAKİNT” yerine sehven (PENTUAKİNT) yazmışım. İlahiyatçı Şair Mustafa’ya beni maille uyardığı için çok teşekkür ediyorum. Eskişehir’den Sayın Atasoy MÜFTÜOĞLU’na Selam ve Hürmetler….

    1. Mustafa, Dinler Tarihi kitaplarında “Yetmişler Meclisi” anlamında olmak üzere “Septuakint” ifadesinin geçtiğini tashihinle hatırladım da Eski Yunanca mıdır, Latince midir bilemiyorum. Fakat benim dilime on “Deka” yerine “Tesera” kelimesi nereden pelesenk olmuş çıkaramadım; Ermeni filolog arkadaşlara ne kadar ihtiyaç var, şimdi daha iyi anlayabiliyoruz değil mi!!! Çünkü sözlükler dilsiz, konuşmuyorlar; canlı değiller!!!?

    2. Eskişehir’den İlahiyatçı ve Şair Dostumuz Sayın Mustafa ÜNAL’a Sevgi ve Saygılar…

  4. Eskişehir’den Şair Arkadaşım İlahiyatçı Mustafa Kabe-i Muazzama’yı ziyaretinde benim için dualar etti. Kabetullah’ın ve Kerametli Mekke (Mükerreme) öyle bereketli bir İlahi Merkez’dir ki yıllar önceki bir ziyaretimde Avusturalya Yerlileri Aborijinler için dualar etmiştim. Sonrasında Aborijinler’in kitleler haline İslam ile hidayet bulduklarını ve yeni dine adeta hicret halinde oldukları haberini gazetelerden okuyup öğrendiğimde Allahü Teala’ya cc bir kez daha hamd ile şükrettim. Amin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.